


1 / 3
Necklaces
Sterling Silver Rolo Chain with a Heart Toggle Charm and Rhodium Plating
$732$880
Independently certified — exceptional quality, enduring beauty
IGI Certified
Free Insured Shipping
14-Day Returns
Secure Checkout
Certificate Included with Purchase
Every piece ships with its original IGI certificate of authenticity, verifying cut, clarity, color and carat weight.
Verify at IGI.orgReady to Ship
Complimentary shipping · Secure checkout
Speak with a specialist →Arrives in signature gift packaging
Beautifully crafted rhodium plated sterling silver necklace in a rolo chain style. Featuring a flat heart toggle lock charm, this darling of a necklace is available in 18 inches.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Clasp : | Toggle |
| Width : | 0.31 in |
| Heart Height : | 7.95 mm |
| Heart Width : | 0.75 in |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18'' | 49.3 grams |
Personal Service
Need Guidance?
Our specialists are here to help you find the perfect piece.
Request ConsultationYou May Also Like
Shop Related Collections
Sterling Silver Rolo Chain with a Heart Toggle Charm and Rhodium Plating
$732
Free Shipping






