


1 / 3
Pendants
Sterling Silver Pendant with a Ridge Textured Love Knot Design
$82
or 4 interest-free payments of $21 with Shop Pay
Independently certified — exceptional quality, enduring beauty
Certified
Ethically Sourced
Handcrafted
Free Shipping
IGI Certified
Free Insured Shipping
14-Day Returns
Secure Checkout
Certificate Included with Purchase
Every piece ships with its original IGI certificate of authenticity, verifying cut, clarity, color and carat weight.
Verify at IGI.orgReady to Ship
Complimentary shipping · Secure checkout
VisaMastercardAmexPayPalShop PayApple Pay
Speak with a specialist →Arrives in signature gift packaging
Positively charming, this pendant showcases a love knot style with intricate groove texture finish. Designed in sterling silver with rhodium plating.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Length : | 18" |
| Chain Type : | Box |
| Chain Metal : | 925 Sterling Silver |
| Setting Type : | Four Prong |
| Item Width : | 0.50 in |
| Item Height : | 0.75 in |
Personal Service
Need Guidance?
Our specialists are here to help you find the perfect piece.
Request ConsultationYou May Also Like
Shop Related Collections
Sterling Silver Pendant with a Ridge Textured Love Knot Design
$82
Free Shipping






