



1 / 4
Bracelets
Adjustable Bracelet with Multicolored Round Gemstones in 14K Yellow Gold
$643$770
Independently certified — exceptional quality, enduring beauty
IGI Certified
Free Insured Shipping
14-Day Returns
Secure Checkout
Certificate Included with Purchase
Every piece ships with its original IGI certificate of authenticity, verifying cut, clarity, color and carat weight.
Verify at IGI.orgReady to Ship
Complimentary shipping · Secure checkout
Speak with a specialist →Arrives in signature gift packaging
This adjustable gold friendship bracelet features a boldly-colored series of beautiful round gemstones amethyst, citrine, blue topaz, garnet, and peridot. Bracelet is 9 1/4 inches long and adjusts with a drawstring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Draw String Clasp |
| Width : | 1.00 mm |
| Chain Type : | Adjustable |
| Dimension : | 6x6 mm |
| Number Of Stones : | 5 |
| Setting Type : | Bezel |
| Shape : | round-shape |
| Stone Type : | multi |
Personal Service
Need Guidance?
Our specialists are here to help you find the perfect piece.
Request ConsultationYou May Also Like
Shop Related Collections
Adjustable Bracelet with Multicolored Round Gemstones in 14K Yellow Gold
$643
Free Shipping






