


Earrings
14K Yellow Gold Graduated Circles Climber Post Earrings with Cubic Zirconias
or 4 interest-free payments of $49 with Shop Pay
Independently certified — exceptional quality, enduring beauty
Every piece ships with its original IGI certificate of authenticity, verifying cut, clarity, color and carat weight.
Verify at IGI.orgReady to Ship
Complimentary shipping · Secure checkout
Arrives in signature gift packaging
These intriguing 14k yellow gold post earrings combine the timeless sparkle of cubic zirconias with the modern ear climber trend. Post earrings are 11.3mm long and are held in place by pushback clasps.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 2.60 mm |
| Diameter : | 11.30 mm |
| Lab Created : | yes |
| Number Of Stones : | 12 |
| Shape : | round-shape |
| Stone Creation Method : | simulated |
| Stone Treatment Method : | Not-treated |
Personal Service
Need Guidance?
Our specialists are here to help you find the perfect piece.
Request ConsultationYou May Also Like
Shop Related Collections
14K Yellow Gold Graduated Circles Climber Post Earrings with Cubic Zirconias
$196
Free Shipping






