





1 / 6
Pendants
14K White Gold Bar Pendant with Diamonds
$526
or 4 interest-free payments of $132 with Shop Pay
Independently certified — exceptional quality, enduring beauty
Certified
Ethically Sourced
Handcrafted
Free Shipping
IGI Certified
Free Insured Shipping
14-Day Returns
Secure Checkout
Certificate Included with Purchase
Every piece ships with its original IGI certificate of authenticity, verifying cut, clarity, color and carat weight.
Verify at IGI.orgReady to Ship
Complimentary shipping · Secure checkout
VisaMastercardAmexPayPalShop PayApple Pay
Speak with a specialist →Arrives in signature gift packaging
A classic and beautiful bar with diamonds decorates this elegant 14k white gold pendant. Pendant is 18 inches long and closes with a lobster clasp. Total weight of diamonds is 0.05ct.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Length : | 18" |
| Chain Type : | Link |
| Chain Metal : | 14K White Gold |
| Item Width : | 0.12 in |
| Item Height : | 1.00 in |
| Minimum Weight : | 0.05 |
| Shape : | round-shape |
| Color : | J-K |
| Clarity : | I2-I3 |
| Setting Type : | Prong |
Personal Service
Need Guidance?
Our specialists are here to help you find the perfect piece.
Request ConsultationYou May Also Like
Shop Related Collections
14K White Gold Bar Pendant with Diamonds
$526
4x $132






